Район башлыгы Вячеслав Козлов аграр секторда COVID-19 вакцинациясен активлаштырырга чакырды.

2021 елның 21 июне, дүшәмбе

"Авыл хуҗалыгы Яңа Чишмә районы өчен стратегик әһәмияткә ия. Һәр кешенең сәламәтлеген саклау мөһим. Өстәвенә, авыл хуҗалыгы өчен кайнар линиягә һәр хезмәткәрнең сафта калуы да мөһим. Безнең халыкка аларның коронавирустан прививка алу мөмкинлегеннән бушлай файдалана алуларын, үз сәламәтлегеңне саклауларын җиткерү мөһим."- дип ассызыклады Вячеслав Козлов аппарат киңәшмәсендә.
Бүгенге көндә агросәнәгать комплексының 258 хезмәткәре вакцинация узган инде, әмма бу агросәнәгать өлкәсендә эшләүче хезмәткәрләрнең гомуми саныннан 26% ы гына.
Монда ук муниципалитет башлыгы хезмәттәшләр алдына агымдагы эш атнасына кайбер бурычларны билгеләде:
1. Вячеслав Козлов район фермерлары белән шәхсән очрашачак, анда авыл хуҗалыгы өлкәсендәге проблемалар турында фикер алышачак.
2. 22 июньдә районның бюджет оешмалары һәм предприятиеләре җитәкчеләре белән финанс-хуҗалык эшчәнлеген алып бару буенча киңәшмә булачак.
3. 25 июнь көнне район чыгарылыш кичәсе була, балаларны бу вакыйга белән район башлыгы Вячеслав Козлов котлый.
4. 22 июнь көнне районның барлык торак пунктларында Хәтер һәм кайгы көненә - Бөек Ватан сугышы башлануга багышланган митинглар, акцияләр узачак.
5. Хезмәт күрсәтү һәм сәүдә өлкәсендә Роспотребнадзор тарафыннан билгеләнгән барлык таләпләрне үтәүне контрольдә тотуны көчәйтергә.