Район башлыгы Вячеслав Козлов кичә Яңа Чишмә авылында Ленин урамы буенча 26 нчы йортта яшәүчеләр белән очрашты.

2020 елның 29 мае, җомга

Әлеге йортның ишегалды территориясен «безнең ишегалды»республика программасы кысаларында төзекләндерәчәкләр.
Вячеслав Козлов яшәүчеләр белән бергә ишегалды территориясен төзекләндерү проекты буенча фикер алыштылар, биредә яшәүчеләр проект уңаеннан үз фикерләрен әйттеләр һәм үз тәкъдимнәрен җиткерделәр. Аерым алганда, бу-видеокүзәтү, балалар мәйданчыгы һәм автомобильләр өчен парковка мәсьәләләре.
Шулай ук яшәүчеләр үзләрен борчыган башка сорауларны да бирделәр-бу-йортны капиталь ремонтлау һәм подъездларны агымдагы ремонтлау.
Әлеге очрашуда «Яңа Чишмә ТКХ " МУП җитәкчесе Алексей Иванов та катнашты. Ул быел аларның йортларындагы подъездларны агымдагы ремонтлау планлаштырылмаган, дип аңлатма бирде.