Район башлыгы Вячеслав Козлов районның барлык хезмәтләренә «Эшлекле сишәмбе» дә «чекка»булырга кушты.

2024 елның 2 июле, сишәмбе

Республика Гидрометүзәге мәгълүматларына караганда, агымдагы атнада һава плюс 34кә кадәр җылыначак.

Шул ук вакытта янгын куркынычы да югары.

Барлык хезмәтләрне сак булырга, барлык сигналларга яшен тизлеге белән җавап бирергә сорыйм. Янгынга юл куймау буенча халык белән профилактик чараларны көчәйтүне сорыйм", - диде муниципалитет башлыгы.

Балаларның җәйге ялы сыйфатлы һәм куркынычсыз булырга тиеш-бу турыда бүген Вячеслав Козлов тагын бер тапкыр әйтте.

"Безнең уртак бурыч – балаларның тулы һәм куркынычсыз ял итү һәм сәламәтләнү өчен шартлар тудыру, шуңа күрә бу юнәлеш өчен җаваплы булган һәркемнән ихтыяҗ аерым. Иң мөһиме, бала җәй буе ял итсен, көч җыеп, сәламәтләнсен. Ә моның өчен туклану, санитар куркынычсызлык, спорт, мәдәни чаралар кирәк. Балаларга мөнәсәбәт тә мөһим, - дип белдерде Вячеслав Козлов.