Район башлыгы Вячеслав Козлов үткәргән атналык киңәшмәнең төп темасы яңа җылыту сезонына әзерлек мәсьәләсе булды.

2024 елның 18 июне, сишәмбе

Мәгариф, мәдәният бүлекләре башлыклары бүгенге көндә ведомство карамагындагы учреждениеләрнең котельняларында нинди эшләр башкарылуы турында хәбәр иттеләр.

Хәзер котельняларга косметик ремонт ясыйлар, анда төтен чыгару урыннарын ремонтларга кирәк, эшләр башланган.

2 ай эчендә эшләргә кирәк:

Районның барлык социаль объектларында эчке җылыту системаларын пресслау һәм гидропромывкалау.

Казанлык операторлары махсус эшләр башкару хокукына таныклык алу өчен яңадан әзерлек курслары узачак,

Газ анализаторлары төзеклеген тикшерергә тиеш.

"Төп бурыч-алдагы көзге-кышкы чорда җылылык өзлексез бирелергә тиеш. Һәркем үз җаваплылыгын аңларга тиеш.дип ассызыклады Вячеслав Козлов.