Район башлыгының һөнәри бәйрәме-Россия Эшмәкәрләре көне белән котлавы!

2022 елның 26 мае, пәнҗешәмбе

Сезне һөнәри бәйрәмегез-Россия Эшмәкәрләре көне белән котлыйм!
Эшмәкәрлек эшчәнлеге һәрвакыт куркыныч белән бәйле, әмма Россиядә-бигрәк тә, шуңа күрә үзебезнең эшмәкәрләр – халыкның иң кыю, инициативалы һәм энергияле категориясе, дип әйтергә була.
Сезнең рискованных һәм стандарт булмаган хәл ителешләргә бәйле язмышы гына түгел, сезнең предприятиеләр, әмма кешеләр, алар сез эшли, һәм аларның гаиләләре. Бизнесның үз өстенә җаваплылык алу һәм район үсешендә ярдәм итү теләге тирән ихтирамга һәм ярдәмгә лаек.
Эшмәкәрлек-ул яңа эш урыннары, бюджетка керү, халыкның тормыш сыйфатын күтәрү. Әмма иң мөһиме-ул уңышлы, бәйсез, үзгәрешләрне тормышка ашырырга һәм моның өчен җаваплылык тотарга әзер булган кешеләрнең принципиаль башка сыйныфы. Бүгенге көндә булган барлык объектив кыенлыкларга һәм бизнес алып бару өчен киртәләргә карамастан, нәкъ менә эшмәкәрләр илебезнең киләчәге турында уйлыйм.
Барлык эшкуарларга да үз энергияңне һәм тормыш көчеңне сакларга, яңа компетенцияләр һәм белемнәр тупларга телим. Үз эшеңне алып бару өчен шартлар тотрыклы булсын, ә уен кагыйдәләре аңлашыла, һәм сезнең бизнес хәрәкәте һәрвакыт үсешкә генә юнәлтелсен!

Яңа Чишмә муниципаль районы башлыгы Козлов В. М.