Яңа Чишмә районының кайбер мәктәпләрендә кайбер фәннәрне укыту буенча вакансияләр бар.

2021 елның 5 декабре, якшәмбе

-Әмма бу әлеге фәннәр укытылмый – булган вакансияләр эчке, тышкы яраштырулар белән ябылган, укытучы-пенсионерларны укыту өчен җәлеп ителгән, - ди район мәгариф бүлеге җитәкчесе Анна Бутина.

Вакансияләр дә ябылса да, проблемалар кала. Аерым алганда, район мәктәпләренә фән укытучылары кирәк:

- Ленин урта мәктәбе-физика (атнасына 11 сәгать), химия (атнага 8 сәгать), биология (атнасына 13 сәгать);

- Акъяр башлангыч мәктәбе-балалар бакчасы-башлангыч сыйныфлар (атнасына 18 сәгать), Инглиз теле (атнасына 4 сәгать);

- Архангельск төп гомуми белем бирү мәктәбе – химия (атнасына 4 сәгать), биология (атнасына 7 сәгать), физика (атнасына 4 сәгать), информатика (атнасына 3 сәгать), физкультура (атнасына 15 сәгать), тормыш иминлеге нигезләре (атнасына 2 сәгать), география (атнасына 8 сәгать), башлангыч сыйныфлар (атнасына 18 сәгать).;

- Кызыл Октябрь мәктәбе-Алман теле (атнага 3 сәгать);

-Яңа Чишмә урта мәктәбе-физкультура (атнага 24 сәгать);

- Гади-Чаллы төп гомуми белем бирү мәктәбе – математика (атнасына 18 сәгать);

-Чуаш кичүе. Чебоксар төп гомуми белем бирү мәктәбе – Инглиз теле (атнага 18 сәгать);

- Екатерина төп гомуми белем бирү мәктәбе – Инглиз теле (атнага 9 сәгать);

- Тубылгытау төп гомуми белем бирү мәктәбе – химия (атнасына 4 сәгать), биология (атнасына 8 сәгать).

Кирәкле профиль буенча белем алучы барлык теләүчеләрне Рио мөрәҗәгать итүегезне сорыйбыз, анда мәктәпкә эшкә урнашу өчен барлык кандидатураларны караячаклар.