Яңа Чишмә муниципаль районы башлыгы Вячеслав Козловның халыкка мөрәҗәгате!

2020 елның 30 марты, дүшәмбе

Хөрмәтле Яңа Чишмә районында яшәүчеләр, бүгенге көннән башлап, Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов республиканың барлык гражданнары өчен үз-үзеңне изоляцияләү режимын кертте. Вирусның таралу тизлеге һәрберебезнең аңына бәйле. Мин барлык район халкыннан да билгеләнгән режимны һәм чикләү чараларын үтәвегезне сорыйм. Өйдә калыгыз.
Яңа Чишмә районында барлык спорт секцияләре ябылган, барлык концертлар, мәдәни чаралар һәм ярышлар гамәлдән чыгарылган. Мәктәпләр дистанцион укуга күчәргә әзерләнә. Кибетләр, рестораннар һәм кафелар эше чикләнгән. Даруханәләр, азык-төлек кибетләре эшли. Кафе һәм рестораннар бары тик китереп җиткерү һәм «чыгару өчен ризык»режимында гына эшли.
Коронавирус өлкән яшьтәге кешеләрнең, хроник авырулар булган кешеләрнең тормышы һәм сәламәтлеге өчен аеруча куркыныч тудыра, түбән иммунитетлы пенсионерларга мөрәҗәгать итәм: урамга чыкмаска тырышыгыз. Выполните өй режимы! Азык-төлекне, даруларны китереп җиткерү һәм башка проблемаларны хәл итү өчен 8(84348)2-21-54 телефонына шалтыратыгыз, волонтерлар ярдәмгә киләчәк.

Яшьләргә аерым үтенеч. Бу көннәрдә шәхси аралашудан тыелыгыз, телефон яки интернет аша элемтәләрне саклагыз. Бүген безнең төп бурыч – якыннарыбызны яклау. Өлкән яшьтәге кешеләргә аерым игътибар күрсәтегез, аларга катлаулы чорны кичерергә ярдәм итегез. Әгәр бу сезнең күршеләрегез, танышларыгыз булса, аларга кулдан килгәнчә ярдәм күрсәтегез.
Бүген барлык дәрәҗәдәге хакимиятләр илебездә коронавирус инфекциясенең массакүләм таралуын булдырмау өчен кулдан килгәннең барысын да эшли. Яңа Чишмә районында коронавирусны профилактикалау буенча оператив штаб эшли. Вәзгыять контрольдә тотыла.
Кадерле Яңа Чишмәлеләр, без катлаулы чор кичерәбез, профилактика чаралары сезнең тарафтан кабул ителер дип өметләнәм. Мин ышанам, алар бөтенләй кирәк. Бары тик уртак көч белән генә коронавирус таралу куркынычын үти алачакбыз. Үзегезне һәм якыннарыгызны саклагыз!