Ә Сез районның җирле үзидарә органнары эшчәнлегенең нәтиҗәлелеген бәяләү 24 күрсәткечтән торганын белдегез?!

2019 елның 7 декабре, шимбә

Халык өчен иң мөһим күрсәткечләрнең берсе булып мондый күрсәткечләр тора:
район бюджетына керемнәр керү, торак тапшыру, үлем-китем күләмен киметү, инвестицияләр күләме, табигый үсеш, юл эшләре планын үтәү, президентның май указларын үтәү һәм башкалар.

24 күрсәткечтән 3-нче квартал мәгълүматлары буенча үтәлмәгән, бу хакта Башкарма комитет җитәкчесенең икътисад буенча урынбасары Луиза Исхакова, район башлыгы Вячеслав Козловка «эшлекле сишәмбе»дә хәбәр итте.

Мәсәлән, күрсәткеч-районның эре һәм урта предприятиеләренең төп капиталына инвестицияләр күләме 3 кварталда 1,1 миллиард сум тәшкил иткән, үтәлеш 133,57% тәшкил иткән.

Ә менә табигый үсеш күрсәткече, халыкның 1000 кешегә кимүе 8,7 кеше тәшкил иткән.

Шулай ук эшкә яраклы яшьтәге инвалидларны эшкә урнаштыру күрсәткече дә үтәлмәгән.

Ә менә күп балалы гаиләләр бушлай җир кишәрлекләре алу күрсәткече тулысынча үтәлгән. Аларны 229 гаилә алган.

Һәм өченче үтәлмәгән күрсәткеч-бу муниципаль милек хокукы дип табылган файдаланылмаган җир өлешләре мәйданы өлеше, 89,9 гына тәшкил итә%

«Бу күрсәткечләр сезнең хезмәтегезгә бәя, һәм үтәлмәгән күрсәткечләр сезнең, әлеге сораулар өчен җавап бирүче затлар буларак, җитәрлек дәрәҗәдә эш алып барылмый."- дип шәрехләде Вячеслав Козлов.

#Яңа Чишмә районы