Депутатлар берләшмәләренең (фракцияләрнең, төркемнәрнең) Республика Координация советының гомуми җыелышы) Бердәм РОССИЯ «Бөтенроссия сәяси партиясе» Татарстан Республикасында

2019 елның 15 марты, җомга

2019 елның 15 мартында Яңа Чишмә муниципаль районы территориясендә «Бердәм РОССИЯ» Бөтенроссия сәяси партиясенең депутатлар берләшмәләренең (фракцияләрнең, төркемнәрнең) Республика Координация советының күчмә гомуми җыелышы булып узды.  Пленар өлешкә кадәр гомуми җыелышта катнашучылар Шахмай авыл җирлегенә, аерым алганда, И. Гарифуллиннарның гаилә фермасына, авыл тарихы музеена бардылар. М. Фәйзи, Шахмай авыл җирлегенең яңа төзелгән бинасы, шулай ук «Бердәм РОССИЯ» партиясенең беренчел партия оешмасы рәисе И. Г. Гаризовның хисабын тыңладылар.

Гомуми җыелышта катнашучылар шулай ук «Сл. 57 нче татар конезаводы " ҖЧҖдә булдылар. Аның җитәкчесе-Скоков Н.Ә.

Аннары капиталь ремонттан соң Яңа Чишмә ЦРБ карап чыктылар.

Пленар өлештә өч мәсьәлә каралды. Фикер алышулар барышында гомуми җыелышта катнашучылар, Татарстан Республикасы Дәүләт Советында алдагы эш өчен докладчылар һәм Татарстан Республикасы министрлыклары һәм ведомстволары дәрәҗәсендә мәсьәләләр исемлеге формалаштырылды.