25 июль көнне 2018 елгы киңәйтелгән утырыш узды, район ведомстволар комиссиясе белән тәэмин итү буенча үсеш үз кереме консолидацияләнгән бюжетта яңа Чишмә муниципаль районы.

2018 елның 27 июле, җомга

25 июль көнне 2018 елгы киңәйтелгән утырыш узды, район ведомстволар комиссиясе белән тәэмин итү буенча үсеш үз кереме консолидацияләнгән бюжетта яңа Чишмә муниципаль  районы. Комиссия утырышында  каралган  икенче мәсьәлә:

1. Җыелуы буенча бурычлар, милек, салымнар төрле дәрәҗәдәге бюджетларга кертелгән.

Комиссия утырышына чакырылган иде, шәхси эшмәкәрләр, физик затлар, булган бурычлары, милек, салымнар төрле дәрәҗәдәге бюджетларга кертелгән. Комиссия әгъзалары, физик затлар һәм индивидуаль эшмәкәрләр аңлатмаларын  тыңлагач, бурычларнын  сәбәпләре хакында, милек, салымнар, бурычларны ачыклаган вакыт эченд ә түләргә һәм түләргә мәжбүр иттелэр.