1-8 сыйныфлар укучылары арасында, ТАССР га 100 ел тулу уңаена багышланган «Век Татарстана-2» дигэн проекта канташулары

2018 елның 24 апреле, сишәмбе

21 апрелдэ 2018 елда урта гомуми белем бирү мәктәбе укытучылары  һәм район мәдәният йорты    методисты  «Татармультфильмы» рәссамнар-аниматорын каршы алдылар. Иҗади очрашуда рәссам-аниматорлар балалар өчен патриотлык дәресе үткәрделэр, анда Татар республикасы тарихы  турында ролик күрсәтелде, , анимация буенча  мастер-класс уткэрелде һәм  укучыларылар районнын ин матур урынларын рэсемгэ тешерделэр. Чарада 35 укучы катнашты.

«Век Татарстана-2»  проектынын оештыручылары балаларнын иҗади эшлэрен  сайладылар һәм истәлек итеп аларга «Я — создатель мультфильма «Век Татарстана-2»  дигэн  якты матур  закладка бүләк иттеләр.