2018 елның 20 апреле, җомга

20.04.2018 г. Аксубай район мәдәният йортында, Романов ур., 8 республика күләм форумы утте. Тәрбиягә алган гаиләләр өчен Татарстан Республикасының кама Аръягы зонасындагы, Алексеевск, Әлки, Аксубай, Нурлат, яңа Чишмә, Спас, Чирмешән, Чистай муниципаль районнары, катнашты. Форум программасында бала сэлэметлегене зыян китермэу,бала иминлегэг тээмин иту мэсьэлэлэр каралды. Форум кысаларында оештырылган эксперт-консультант булган практик эш тәҗрибәсе дә бу өлкәдә балаларны яклау һәм саклау темасына чыгыш ясадылар.

Яна Чишмә районының әни Темникова М. А. «Эти энилэргэ нэрсэ белергэ, хэм ,балалар форм агрессиясе темасына чыгыш ясады.

Балалар тормышында актив катнашуы очен Гуссамутдинов Ш.А. рәхмәт хаты белән бүләкләнде.