2024 елның 16 сентябре, дүшәмбе

14 сентябрьдә И.И.В.И.Ленинның "Гаилә канаты астында" ТИО оештырган "Нечкәбил-2024" Татарстан Гаиләләре фестиваленең финалы булды, анда Казан һәм Яр Чаллы шәһәрләренең 22 муниципаль районыннан 28 гаилә катнашты. Алар үзләренең уникаль гаилә бәйрәмнәрен, гореф-гадәтләрен һәм мәдәниятен күрсәттеләр. Яңа Чишмә муниципаль районыннан чарада Чертушкино авылыннан Мусиннар гаиләсе катнашты. Мусина Рәмзия - Чертушка мәдәният йорты мөдире. Мусин Марат-ТНХ «Себер» НОПНЫҢ тиз җавап бирү төркеме хезмәткәре. Балалар: Инсафка-32, Булатка-30, Чулпанга-12 яшь Сез гаиләгезнең (үзегезнең, балаларыгызның, ирегезнең, туганнарыгызның) нинди уңышлары һәм талантлары белән горурланасыз? Ирең һәрнәрсәгә оста: үз җиреңдә үз йортың булганда, бераз Электрик, бераз сантехник, бераз балта остасы, бераз мичче, бераз эретеп ябыштыручы, бераз төзүче, бераз банщик булырга туры килә. Олы улы Инсаф КАИ тәмамлаган, хәзер компрессорлар заводында бүлек җитәкчесе булып эшли, улы Булат-Россиянең атказанган спорт мастеры, дөнья Кубогы иясе, 2021 елгы Манзара турниры җиңүчесе. Кызы Чулпан җиденче сыйныфта укый, Ударник, иҗади шәхес, бии, рәсем ясый, сәйлән үрү һәм кул эшләре белән шөгыльләнә. Жюри чыгышы өчен Мусиннар гаиләсенә лаеклы 3 урын бирелде һәм "традицияне саклаган өчен"номинациясендә Әтиләр Союзы рәхмәте һәм диплом белән бүләкләнде. Җиңүчеләребезне котлыйбыз!