2024 елның 3 июле, чәршәмбе

Россия Социаль фондының Татарстан Республикасы буенча бүлеге алдауның яңа төре турында кисәтә Мошенниклар гражданнарны алдауның яңа схемасын уйлап тапкан: алар кесә телефоннарына шалтыраталар, Россия Социаль фонды хезмәткәрләре булып танылалар, «яңа мәгълүмат» буенча кешегә пенсия өчен стаж җитми, диләр һәм, әгәр аны расламасалар, түләүләрне туктату белән куркыталар. Явыз ниятле кешеләр гражданны күп функцияле үзәккә кабул итүгә яздырырга тәкъдим итәләр, шәхси документларны сканерлауны һәм җибәрүне, ә аннары язманы СМС коды белән раслауны сорыйлар. Әгәр дә сез бу хәлгә юлыксагыз, белегез-сез мошенниклар белән сөйләшәсез. Россия Социаль фондының Татарстан Республикасы буенча бүлеге мөмкин кадәр тизрәк аралашуны туктатырга киңәш итә. Уяу булыгыз! Паспорт мәгълүматларыгызны, банк картасы номерыгызны, шәхси кабинетыгызның ПИН - яки СМС-кодын яки паролен телефон аша шалтыратучы дип беркайчан да атамагыз. Зинһар, моны олы буын якыннарына һәм танышларына искә төшерегез! "Социаль фонд хезмәткәрләре пенсионерлар өчен тәкъдимнәр белән өйләргә йөрми. Фонд барлык хезмәтләрне үз клиент хезмәтләрендә һәм КФҮләрдә яки онлайн рәвештә дәүләт хезмәтләре Порталы аша бушлай күрсәтә», - дип искәртте Татарстан СФР идарәчесе Эдуард Вафин.