Район башлыгы ветеранны Җиңү көне белән котлады

2024 елның 6 мае, дүшәмбе

Берничә көн генә безне илебез өчен иң мөһим һәм иң мөһим бәйрәмнәрдән – Җиңү көненнән аерып тора.

Бу чыннан да бөтен илебез, һәр Россия гаиләсе, һәрберебез өчен бөтен халык бәйрәме. Шуңа күрә 9 Май алдыннан район башлыгы Вячеслав Козлов Петропавловская Бистәсеннән Григорий Иванович Быковны котлады, аның хәрби һәм хезмәт батырлыклары өчен рәхмәт белдерде.  Ул ветеранга нык сәламәтлек, ныклык, якыннарының һәм туганнарының игътибарын теләде.

Григорий Иванович 3 ел Совет Армиясенең эчке гаскәрләрендә хезмәт итә һәм Украина территориясен бандеровчылардан чистарта.

Муниципалитет башлыгы открыткалар һәм азык-төлек җыелмалары тапшырды.

Очрашу җылы шартларда узды, Григорий Иванович кунаклар белән рәхәтләнеп аралашты. Вячеслав Козлов үз чиратында ветеранның сәламәтлеге һәм проблемалары белән кызыксына