Район башлыгы Вячеслав Козлов Сабина Ибраһимованы котлады.

2020 елның 11 декабре, җомга

Район башлыгы Вячеслав Козлов Сабина Ибраһимованы котлады.
Сабина беренче сыйныфта укый, авыруга карамастан, ул шат күңелле, максатчан һәм игелекле.
Бу кечкенә, әмма бик батыр кыз тәүлегенә берничә тапкыр үзенә махсус уколлар куя.
- Сиңа Сабинаны, барыннан да элек, сәламәтлек телим! Йортыгызда һәрвакыт шундый ук көчле һәм чиксез мәхәббәт хөкем сөрсен. Һәрвакыт шундый ук максатчан һәм рухлы булсын. ул Вячеслав Козлов теләде һәм бүләкләр тапшырды.
Чыннан да, гаиләдә шундый мәхәббәт хөкем сөрә, кунакта булып, гаиләгә мәхәббәтнең һәм ярдәмнең нәрсә икәнен аңлыйсың.
Әни Гөлгенә хәзер декрет ялында, Сабаның сеңлесе бар. Гаилә турында бөтен кайгырту әти Рафаэль җилкәсенә төшә.
Вячеслав Козлов гаиләнең нинди авырлыклар һәм проблемалар белән очрашуы белән кызыксынды.
«Кирәкле дарулар һәм медицина эшләнмәләренең безгә яшәү урыны буенча бирелүенә карамастан, без кызыбыз өчен медицина техник яңалыкларын мөмкин итү мөмкинлеген эзлибез. Менә, мәсәлән, без сатып алдык махсус җайланма, прибор үзе измеряет шикәр һәм миңа телефонына килә бу анализлар. Тик, кызганычка каршы, айга 20 мең сум тирәсе акча китә, - ди Сабинаның әнисе.
Вячеслав Козлов гаиләгә финанс ярдәме күрсәтү өчен хәйриячеләр белән мәсьәләне шәхсән үзе хәл итәчәген вәгъдә итте.
"Сабина молодец, син, чыннан да, бик нык рухлы, позитив, шат күңелле кеше, кызганычка каршы, күп кенә сәламәт кешеләргә җитми. Моңа сокланырга гына мөмкин! район Советында «Бердәм Россия» партиясе фракциясе җитәкчесе Надежда Попкова билгеләп үткәнчә, азык-төлек җыелмасы тапшырды.
Сабага карап, дөньяның күпкырлы булуын аңлыйсың, әмма ул үз йөрәгендә булган җылылык аны саклап калырга һәм үзебезне үзгәртергә сәләтле!