Әниләр көне алдыннан район башлыгы Вячеслав Козлов Кызыл Октябрь авылында яшәүче 89 яшьлек тыл хезмәтчәне Харина Мария Михайловнаны котлады

2020 елның 27 ноябре, җомга

Әниләр көне алдыннан район башлыгы Вячеслав Козлов Кызыл Октябрь авылында яшәүче 89 яшьлек тыл хезмәтчәне Харина Мария Михайловнаны якынлашып килүче бәйрәм белән котлады һәм аңа ТАССРның 100 еллыгы уңаеннан истәлекле медаль тапшырды.
Мария Михайловна хатын-кызның әнисенең чын үрнәге. Ул-тыл хезмәтчәне, 3 бала тәрбияләп үстергән, 11 оныгы бар, шулай ук ул әби булган.
Яшьтәшләре белән Мария Михайловна Казан-Оренбург юлын төзи, басуларда икмәкне кызгана, Яңа Троицк тирәнлегенә орлык артыннан калын сумкалар белән йөри, Борискино авылы янындагы урманда делянканы чистарта, кичләрен фронтка оекбашлар һәм бияләйләр бәйли.
Мария Михайловна 35 ел совхозда бозау караучы булып эшләгән, югары күрсәткечләргә ирешкәннәре өчен Почет Билгесе ордены, Хезмәт ветераны медале белән бүләкләнгән, шулай ук озак вакытлар авыл һәм район Советы депутаты булган.
Вячеслав Михайлович Мария Михайловнага хезмәт сөючәнлеге, аңлавы һәм зирәклеге, дөньяны матуррак һәм шатлыклырак, игелеклерәк һәм игелекле итү сәләте өчен рәхмәт белдерде. Туган-тумачалары аны уңышлары белән куандырсын, кайгырту һәм күңел җылысын бүләк итсен, дип, гомерләрендә иң нык һәм якты теләде.