2020 елның 14 декабрендә Гомумроссия гражданнарны кабул итү көне узачак

2020 елның 27 ноябре, җомга

2020 елның 14 декабрендә 12.00 сәгатьтән 20.00 сәгатькә кадәр, Россия Федерациясе Президенты кушуы буенча, Россия Федерациясе дәүләт хакимияте һәм җирле үзидарә органнарында Гомумроссия гражданнарны кабул итү көне узачак.

Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгында гражданнарны кабул итү түбәндәге адрес буенча уздырылачак: Казан шәһәре, Пушкин ур., 66/33.

Татарстан Республикасы Мәдәният Министрлыгы компетенциясенә түбәндәге мәсьәләләрне хәл итү керә::

1. Мәдәният, сәнгать һәм кинематография өлкәсендә тарихи һәм мәдәни мирасны саклауга юнәлдерелгән республика дәүләт сәясәтен гамәлгә ашыру.

2. Муниципаль берәмлекләргә ял сферасын үстерүдә, халыкның төрле катламнарында мәдәни-ял итү эшчәнлегенең төрлелеген тәэмин итүдә ярдәм итү.

3. Татарстан Республикасы милкендә булган китапханәләргә халыкка хезмәт күрсәтү белән идарә итү.

4. Музейларга, Мәдәният һәм сәнгать учреждениеләренә, халык сәнгать һөнәрчелегенә ярдәм итү.

Игътибар итегез, яңа коронавирус йогышы таралуга бәйле рәвештә, кабул итү барлык санитар-эпидемиологик таләпләрне үтәп башкарылачак.

Кабул итүгә алдан язылу (843) 264-73-97 телефоны буенча башкарыла

Үзең белән шәхесне раслаучы документ һәм шәхси саклану чаралары бар.