Яңа Чишмәдә капиталь ремонттан соң «Ландыш»балалар бакчасы ачылды.

2020 елның 26 октябре, дүшәмбе

Яңа Чишмәдә капиталь ремонттан соң «Ландыш»балалар бакчасы ачылды.
Яңа Чишмәдә республика программасы һәм капиталь ремонттан соң иганәчелек ярдәме белән «Ландыш»балалар бакчасы ачылды. Башка белем бирү учреждениеләренә бүленгән тәрбияләнүчеләр бүген кабат очраштылар һәм кунакларны шигырьләр, җырлар белән сөендерделәр.
Балалар бакчасы мөдире Наталья Ведякина билгеләп үткәнчә, яңартылган балалар бакчасы өчен бик күп кешеләр рәхмәт сүзләренә лаек. Бу бинаны үзгәртеп коруның актуаль планын әзерләгән проектлаучылар да, юл төзүчеләр дә, алар тиз һәм сыйфатлы асфальт өслеген ясадылар. Һәм, әлбәттә, «Ландыш» га яңа тормыш бүләк иткән эшчеләргә зур рәхмәт.
«Мин чын күңелдән әлеге балалар бакчасында мөмкин кадәр громче яңгыравын, балаларның күңелле һәм бәхетле тавышлары яңгыравын телим. Ә хезмәткәрләр өчен монда профессиональ һәм хезмәт вазыйфаларын башкару өчен барлык кирәкле шартлар да тудырылган. Әлеге объектны вакытында һәм сыйфатлы итеп тапшырган подрядчыларга да рәхмәт әйтәсе килә", - дип билгеләп үтте район башлыгы урынбасары Надежда Попкова..
Капиталь ремонт кысаларында инженерлык челтәрләре тулысынча алмаштырылды: җылыту, электр һәм су белән тәэмин итү, вентиляция системалары. Түбәне алыштырдылар, барлык эчке эшләр башкарылды.
Мәктәпкәчә учреждениедә медицина блогы, методик кабинет, өстәмә белем бирү кабинеты, балаларны туган телгә өйрәтү, педагог-психолог, музыка залы җиһазландырылган.
Кер юу машинасында яңа кер юу машинасы, киптерү шкафы барлыкка килде.
Бочкарева Ангелинаның бу балалар бакчасына инде икенче бала йөри. «Безнең балалар бакчасы түгел, ә алтын. Безгә бик бәхет елмайды. Ә хәзер ул тагын да яхшырак булды", - диде ул.
"Ландыш» та искиткеч креатив педагоглар эшли, бу аларның йөрәкләрен балаларга бирүләре турында сөйли. Чыннан да, капиталь ремонт вакытында балалар бакчасы коллективы, мөдире Наталья Ведякина җитәкчелегендә, читтә калмады, алар үз куллары белән шундый матурлыкны балалар өчен ясадылар.
Балалар өчен тагын бер сәбәп булды, юл шәһәрчеге мәйданчыгын ачу тантанасы булды.