"1001 ләззәт өчен ял" теләсә кайсы көнне

2020 елның 12 августы, чәршәмбе

2020 елда республика туризм комитеты «ял көннәрендә 1001 ләззәт»турлар программасын башлап җибәрде. Бүген ведомствоның матбугат хезмәте хәбәр иткәнчә, программаның гамәлдә булу вакыты 2020 ел ахырына кадәр озайтылган, ә хәзер сәяхәткә эш көннәрендә дә барырга мөмкин. Юлламалар программада катнашучы операторларда сатыла. Аларның контактлары, шулай ук тулырак маршрутлар Татарстанның рәсми туристлык порталына урнаштырылган www.visit-tatarstan.com белешмә өчен: "ял көннәрендә 1001 ләззәт" – тәкъдим ителгән бер юнәлеш буенча бер кешегә 2 200 сум күләмендә ике көнлек тур. Бәягә җирле кунакханәдә яшәү кертелгән-ике урынлы урнаштырылган бер төн, иртәнге аш, 2 төшке һәм 2 экскурсия. Хәзер 8 маршрутның берсе буенча сәяхәт кылырга була: Алабуга, Чистай, Спас, Кама Тамагы, Кукмара, Саба, Мамадыш һәм Балык Бистәсе районнарына. Комитетта хәбәр итүләренчә, программа татарстанлыларны гына түгел, башка төбәкләрдән килгән кунакларны да җәлеп итә, барыннан да бигрәк Башкортстан һәм Ульяновск өлкәсеннән.
Тулырак мәгълүмат: http://100tatarstan.ru/news/novosti/1001-udovolstvie-za-vykhodnye-v-lyuboy-den