Яңа Чишмә муниципаль районы башлыгы Вячеслав Козловның чик буе гаскәрләре көне белән котлавы

2020 елның 28 мае, пәнҗешәмбе

Хөрмәтле хәрби хезмәткәрләр һәм чик буе гаскәрләре ветераннары!
Сезне һөнәри бәйрәмегез - Чик сакчылары көне белән котлыйм!
Шундый һөнәр бар-Ватанны сакларга! Бу» канатлы " гыйбарә чик сакчысы һөнәренең мәгънәсен һәм асылын ничек яхшырак чагылдыра. Көннең һәм төннең теләсә кайсы вакытында, теләсә кайсы вакытта сез гражданнарыбызның тынычлыгын саклыйсыз, Ватан чикләрен мөмкин булган куркынычлардан һәм агрессияләрдән саклыйсыз.
Һәрвакыт сезнең хезмәткә профессиональ генә түгел, югары кеше, мораль таләпләр дә куела. Профессиональ белем алу, патриотизм, намуслылык, бурычка тугрылык чик буе гаскәрләренең кадрлар корпусын формалаштыруның нигезен тәшкил итәргә тиеш.
Бүген чик буе гаскәрләре Ватаныбызның һәм аның чикләренең бөтенлеген ышанычлы яклавы булып кала. Хәзер чик сакчылары сугышчылар терроризм һәм халыкара җинаятьчелек юлында башка җитди янаулар – киртә булып тора.
Чик буе хезмәте ветераннарына зур рәхмәт, алар салган данлы сугышчан традицияләрне бүгенге чик сакчылары дәвам итә. Сез тәҗрибәгезне тапшырасыз һәм үз үрнәгегез белән яшь буынны рухландырасыз.
Чын күңелдән Сезгә нык сәламәтлек, бәхет һәм гаилә иминлеге телим!