21 октябрь көнне район комиссиясе Зирекле авылында төзелеп килүче өч мини - фермада булды. Архангельск һәм Сл. Шомырт чәчәге.

2019 елның 22 октябре, сишәмбе

Район субсидиясе барысына да бер вакытта гына күчерелгән иде, ләкин кешеләрнең мөнәсәбәте, кызганычка каршы, төрле. Рукавишников шәхси ярдәмче хуҗалыгында терлекчелек бинасы сыерларны карап тотуга әзер диярлек һәм барысы да хуҗалык буенча эшләнгән һәм вак детальләргә кадәр уйланылган булса, Ерыклы авылында әле генә нигезгә траншея казына. М. Н.Закированың шәхси ярдәмче хуҗалыгы субсидияне кире кайтарырга һәм киләсе елга кабат комиссиягә гариза бирергә тәкъдим ителде. Бистәдән с. Малолеткова шәхси ярдәмче хуҗалыгында Черемуховая дивары күтәрелгән, идәнгә плитә җәя башлаганнар. Әлеге шәхси ярдәмче хуҗалык эшләрен тизләтергә һәм аларны, ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгына субсидия алуга документлар тапшырып, 15 ноябрьгә төгәлләргә тәкъдим ителде.