«РУХ»нең өченче слеты

2017 елның 22 мае, дүшәмбе

Чарада ТР  вице-премьеры Россия Президенты Указы белән 2015 нче елның  29 октябреннән “ Россия укучылар хәрәкәте” Россиякүләм дәүләт балалар һәм яшүсмерләр оешмасы” төзелде, Татарстанда 2016 нчы елның 18 апреленнән шушы хәрәкәтнең Татарстандагы регионара бүлеге төзелде. Анда балалар хәрәкәтен оештыруга ярдәм итүче зур оешма вәкилләре керде.  Совет ТР Мәгариф Министрлыгы һәм Яшьләр эшләре һәм спорт Министрлыгы тарафыннан төзелде.

Бүгенге көндә  республикада 58  пилот РУХ мәйданчыгы бар, анда 11 мең катнашучы . Бу мәктәп базаларында хәрәкәтнең беренче ячейкалары урнашкан. Һәр мәктәпнең кураторы бар.

Татарстан укучылары шул пилот чорында  150 федераль чарада һәм 120 республика чарасында катнашканнар.

Безнең  районнан слетта Яңа Чишмә мәктәбеннән   активистка - Зевакина Евгения  һәм  Байрачная Ксения катнашты.

Евгения Янова, РОО методисты