28 мартта Яңа Чишмә районы Советы бинасында Башкарма комитет җитәкчесе рәислегендә Яңа Чишмә районында юл хәрәкәте иминлеген тәэмин итү буенча комиссия утырышы узды.

2024 елның 29 марты, җомга

Түбәндәге сораулар каралды:

- 2023 ел өчен комиссия эшчәнлеге нәтиҗәләре һәм 2024 елга планнар.

2023 ел өчен ЮХИДИ эшчәнлеге нәтиҗәләре һәм юл-транспорт һәлакәтләренең сәбәпләрен, шартларын бетерүгә юнәлдерелгән беренче чираттагы чаралар турында.

-2024 елга балалар юл-транспорт травматизмын кисәтү буенча мәктәп һәм мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләрендә балаларны укыту планы.

-2023-2024 елларның кышкы чорында җирле әһәмияттәге гомуми файдаланудагы автомобиль юлларын карап тоту буенча эш турында мәгълүмат.

- Юл хәрәкәте иминлеген тәэмин итү буенча БДД ДБУ эшчәнлеге һәм Яңа Чишмә районы территориясендә идарә итүнең үлчәү һәм габарит контроле мәсьәләсе.