20 апрель көнне Яңа Чишмәдә «Бердәм Россия» көне узды.

2019 елның 20 апреле, шимбә

"Бердәм Россия көннәре» төбәк партия проекты Татарстанда 2004 елдан бирле тормышка ашырыла. Аның максаты-республика районнарында яшәүчеләргә медицина, социаль, юридик, мәгълүмати ярдәм күрсәтү, шулай ук сайлаучылар алдында барлык дәрәҗәдәге депутатларның хисабын күрсәтү

Яңа Чишмә партияләре Яңа Чишмә муниципаль районы Советында «Бердәм РОССИЯ " партиясе фракциясе депутатлары белән берлектә «Бердәм Россия көне»төбәк партия проектын үткәрү буенча үз көчләре белән чаралар оештырдылар.

Дүрт мәйданчыкта эшләде нәкъ менә:

1. Яңа Чишмә ҮРХ базасында «Көч балаларда» үзәгеннән 5 табиблар тарафыннан 1 нче сыйныфка баручы һәм авыру булган 55 бала кабул итү (ТР Дәүләт Советы депутаты Хөснетдинов М. Г. ярдәме белән));

2. Кайгырту «халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге бинасында инвалид балалар тәрбияләүче ата-аналар белән очрашу һәм семинар-киңәшмә үткәрү»

3. Олимп «УСЗ бинасында авыл җирлекләренең спорт Спартакиадасын үткәрү»

4. ТР Дәүләт Советы депутаты Мөхәммәтвәли Хөснетдиновның гражданнарны кабул итүе

Һәр мәйданчыкка сәяси совет әгъзалары һәм фракция депутаты беркетелгән иде беренче мәйданчыкны фракия депутаты Рафис Вафин һәм җирле бүлекчә башкарма секретаре Зөлфия Бикбова алып барды .

Икенче мәйданчыкта җирле бүлекчә секретаре урынбасары ,фракция җитәкчесе Надежда Попкова эшләде.

Өченче мәйданчыкны җирле бүлек секретаре, район башлыгы Вячеслав Козлов ачты, авыл җирлекләре арасында үткәрелгән спартакиадада катнашучыларга спорт җиңүләре теләде һәм өченче мәйданчыкны җитәкләде.

Дүртенче мәйданчыкта депутатка районның җиде кешесе өлкән яшьтәге кешеләрнең тормыш сыйфатын күтәрү, авыл җирлекләре территорияләрен төзекләндерү, спортны үстерү, авыл яшьләрен патриотик һәм эстетик тәрбияләү буенча күмәк сораулар белән мөрәҗәгать итте.һ. б.

Депутат район халкын игътибар белән тыңлады, кирәкле консультацияләр үткәрде һәм тиешле аңлатмалар бирде. Гражданнарны кабул итү барышында яңгыраган барлык проблемаларны да шәхси контрольгә алды.

"Бердәм Россия «көне авыл җирлекләре арасында Спартакиада җиңүчеләрен бүләкләү һәм Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты Мөхәммәтвәли Хөснетдиновны ,картлар һәм инвалидлар йортын карау белән тәмамланды, анда ул республика басмаларына еллык подписка тапшырды.