Татарстан эшмәкәрләре халык кәсепләренең Бөтенроссия күргәзмә-ярминкәсендә бушлай катнаша алачак

2024 елның 17 сентябре, сишәмбе

«Кече һәм урта эшмәкәрлек» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында «Мой бизнес» үзәге Татарстан социаль эшмәкәрләрен һәм җитештерүчеләрен «ЛАДЬЯ Зимняя Сказка» халык кәсепләре күргәзмә-ярминкәсендә катнашырга чакыра, ул 18 - 22 декабрьдә Мәскәүдә узачак.

"Минем бизнес" үзәге теркәү җыемы түләүне, күргәзмә мәйданын арендалауны һәм җиһазларны 600 мең сумга кадәр алачак.

Хезмәт күрсәтү «Социаль предприятие» статусына ия булган республика җитештерүчеләре һәм эшмәкәрләре өчен мөмкин. Исегезгә төшерәбез, Татарстанда мондый статусны бизнесның 190нан артык субъекты йөртә.

«Социаль предприятие» статусы шулай ук ярдәм чаралары комплексына керү мөмкинлеге бирә: субсидияләр һәм грантлар, ташламалы финанслау, махсус белем бирү программалары, мөлкәти ярдәм, шул исәптән ташламалы шартларда дәүләт һәм муниципаль мөлкәтне арендалау.

Хезмәт «Минем бизнес» үзәге тарафыннан Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы ярдәмендә «Кече һәм урта эшкуарлык» милли проекты кысаларында гамәлгә ашырыла.

Чарада катнашуга теркәлү түбәндәге сылтама буенча мөмкин. (https://xn--l1agf.xn--p1ai/)

Ярдәм чаралары турында өстәмә мәгълүматны Татарстан Республикасы «Мой бизнес» үзәгенең кайнар линиясе номеры буенча алырга була: 8(843) 524-90-90.