2024 елның язында Татарстан Республикасында Бөтенроссия Эко-Марафон башлана

2024 елның 9 апреле, сишәмбе

2024 елның язында Татарстан Республикасында «Макулатура тапшыр - агачны коткар» девизы астында Бөтенроссия Эко-Марафон ПЕРАБОТКА старт ала. Акция Татарстан Республикасы Экология һәм табигый ресурслар министрлыгы һәм «Подари Дерево» проектының краудфандингы ярдәмендә уздырыла. www.бүләк-агач.рф.  Акциянең төп бурычы - һәркемне калдыкларны икенчел эшкәртүне үстерүгә, чүп полигоннары мәйданын кыскартуга һәм табигать ресурсларыннан нәтиҗәле файдалануга җәлеп итү. Яңа Чишмә районында акция 2024 елның 24 апрелендә узачак. Акциянең механизмы: теләсә нинди уку йорты, предприятие, учреждение яки физик зат кәгазь.рф тапшыру сайтында гариза калдыра һәм макулатураның теләсә нинди күләмен 300 кг га тапшыра ала. Катнашуга заявканы акцияне уздыру көненә кадәр 2 көннән дә соңга калмыйча бирергә кирәк. Куелган файлларда һәм акция сайтында тулырак мәгълүмат һәм агарту материалы - кәгазь.рф тапшыру.