Татарстанда 84 меңнәнартыкиминиятләштерүче Пенсия фондынабелешмәләрне электрон элемтәканалларыбуенчаҗибәрә

2022 елның 12 августы, җомга

Россия Пенсия фондының Татарстан Республикасыбуенчабүлегехәбәриткәнчә, Республиканың 84 100 иминиятләштерүчесе  Пенсия фонды белән электрон элемтәканалларыбуенчадокументларалмашу, шулисәптәнэшбирүчеашаүзхезмәткәрләренәкартлыкбуенчаиминиятпенсиясенбилгеләүтурындакилешүтөзегән.
Булачакпенсионерныңязмаризалыгыбулганочракта, предприятиенеңкадрлархезмәте Пенсия фондына пенсия билгеләүөченкирәкледокументларныякланганэлемтәканалларыбуенчаҗибәрә.
Гражданнаргашәхсисчетларыннанчыгарылмабеләнтанышыпбарыргакирәк. Моны электрон рәвештә Пенсия фонды  сайтында яки Дәүләтхезмәтләрепорталындагышәхсикабинетта, шулайукфондныңклиентларбеләнэшләүхезмәтенә яки күпфункциялеузәккәмөрәҗәгатьитепэшләргәмөмкин.
        Пенсия билгеләүпроцессынатискәрейогынтыясаучыниндидәбулсафакторларбулмаганочракта, иминиятләштерүче яки хезмәткәркарамагындабулгандокументлар, мәсәлән, хезмәткенәгәсе, балалартуутурындатаныклык, хәрби билет, 2002 елның 1 гыйнварынакадәрхезмәтхакытурындамәгълүматфондкатапшырыла.Җитмәгәнмәгълүматларны Пенсия фонды белгечләре, гражданин элекэшләгәноешмаларгаһәмархивларгаюллап, мөстәкыйльрәвештәсоратыпалачаклар.
        "Без Татарстан иминиятчеләрен Пенсия фонды белән электрон хезмәттәшлекитүтурындакилешүтөзергә,шулюлбеләнкартлыкбуенчаиминиятпенсиясебилгеләүөченталәпителәторгандокументларныәзерләүпроцессынҗиңеләйтергәһәмбулачакпенсионерны Пенсия фондыныңклиентларбеләнэшләүхезмәтенәшәхсәнмөрәҗәгатьитүзарурлыгыннаназатитергәчакырабыз", - дипбилгеләде Татарстан Пенсия фонды Идарәчесе Эдуард Вафин.