2022 елның 26 мае, пәнҗешәмбе

«Өлкән буын» проектын тормышка ашыру кысаларында «Демография» милли проектын тормышка ашыру кысаларында район үзәк хастаханәсендә фельдшерлар һәм социаль хезмәткәрләр белән уртак киңәшмә үткәрелде.
Киңәшмәдә авыл җирлегендә яшәүче 65 яшьтән өлкәнрәк затларны «Кайгырту» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге автотранспорты белән китерү буенча медицина оешмасының үзара хезмәттәшлеге һәм озак сроклы карау Системасына кертелгән өлкән яшьтәге гражданнарга һәм инвалидларга карата уртак патронат оештыру мәсьәләләре каралды.