2022 елның 24 мае, сишәмбе

Басуда Профи. Яңа Чишмә районында чәчү алдынгыларына акчалата премияләр тапшырдылар.

Икмәк үзе тумый — аны игенчеләрнең тырыш куллары чәчә. Әлбәттә, бүген игенченең хезмәте механикалаштырылган, күп нәрсә техникага бәйле, әмма бу техника белән идарә итүчеләрнең һөнәри дәрәҗәсенә карата таләпләр югарырак.

Район башлыгы Вячеслав Козлов һәм районның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Леонид Богомолов хезмәт ярышының чираттагы атнасы нәтиҗәләре буенча язгы кыр эшләрендә механизаторлар арасында алдынгыларны бүләкләделәр.

Алар авыл хезмәтчәннәренә яңа җиңүләр һәм казанышлар, уңышлар һәм, әлбәттә, нык сәламәтлек теләделәр. Шатлыкларын яшермичә, механизаторлар үз хезмәтләре өчен рәхмәт алу һәрвакыт мактаулы һәм дулкынландыргыч, ә һөнәри өлкәдә лидерлар рәтендә булу — аеруча күңелле, дип ассызыкладылар.

Язгы чәчүдә алда бара:

- туңга сөрелгән җирләрне, уҗымнарны һәм күпьеллык үләннәрне тырмалау буенча иң яхшы механизатор - «Агро-Основа»ҖЧҖ Феоктистлары

- сабан һәм бөртекле культуралар чәчүдә иң яхшы механизатор номинациясендә-Габдуллин Айрат «Агро-Основа "ҖЧҖ, Ушаков Анатолий КФХ" Скоков Н. А.»

- культивация буенча иң яхшы механизатор номинациясендә: «АгроРаздолье " ҖЧҖ Сәйфетдинов Гаяры, «Скоков Н. А.»КФХ Фель Павел.

Барлык алдынгыларга кызыл флажоклар һәм акчалата премияләр тапшырылды.

#Яңа Чишмә муниципаль районы #ТР Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы