Район башлыгы Вячеслав Козлов район сөт җыйнаучылар белән очрашты.

2021 елның 29 июле, пәнҗешәмбе

Район башлыгы Вячеслав Козлов район сөт җыйнаучылар белән очрашты.
Муниципалитет башлыгы, шәхси ярдәмче хуҗалыклар алып баручы күп кенә кешеләр өчен сөт сату – иң төп эш чыганагы, дип билгеләп үтте.
Хәзерге вакытта районда сөт базарындагы бәяләр вәзгыяте сөткә бәяләрнең аз булуы белән характерлана. Сөткә сатып алу бәяләре мәсьәләсе беркайчан да актуаль. Ул халык җыеннары барышында, социаль челтәрләрдә актив күтәрелә.
Районда халыктан сөткә уртача сатып алу бәясе бер литры өчен 21,19 сум тәшкил итә.
Очрашу барышында халыктан җыела торган сөткә бәяләрне стабильләштерү мәсьәләләре турында фикер алыштылар.
Вячеслав Козлов, бөтен көчне куярга һәм сөткә бәянең киләчәктә кимүенә юл куймаска кирәк, дип ассызыклады.
Очрашу ахырында июнь ае нәтиҗәләре буенча иң яхшы авыл җирлекләрен бүләкләделәр.
1 урын-Шахмай авыл җирлеге
2 урын-Акъяр авыл җирлеге
3 урын –Архангельск авыл җирлеге.