Яңа Чишмә районы ГХАТ бүлегендә Халыкара гаилә көнен билгеләп үттеләр.

2021 елның 15 мае, шимбә

Яңа Чишмә районы ГХАТ бүлегендә Халыкара гаилә көнен билгеләп үттеләр.

Бүген Яңа Чишмә муниципаль районы ГХАТ Идарәсендә Гаилә көненә багышланган зур бәйрәм узды.

Бу:
ут Утяшкино авылында яшәүче Калининнар Андрей Федорович һәм Любовь Александровна гаиләсе 67 ел элек үз гаиләсен кордылар;

Архангель Архангел Бистәсендә яшәүче Сердюк Анатолий Павлович һәм Лилия Александровнаның гаиләсе 55 ел гомер кичерәләр.

Черемухово Бистәсеннән Александра Дмитриевич һәм Мария Александровна Павлухиннар гаиләсе 50 ел бергә гомер итүләрен билгеләп үттеләр.

"Узган еллар бергә-ул чын байлык, ул бөтенләй акча белән исәпләнми. Яңа Чишмә районында гаилә учагын һәм гаилә традицияләрен саклаучы ныклы гаиләләр бар. Сез яшь буын өчен лаеклы үрнәк. Сезгә сәламәтлек һәм актив озын гомер телим",-дип котлады тантанада катнашучыларны район башлыгы урынбасары Надежда Попкова.

Надежда Ивановна күп балалы гаиләләргә рәхмәт белдерде: Баһаветдиновлар Илгиз Гариф улы һәм Гөлүсә Илһам кызы, Азарян Эдуард Вагановичлар Татьяна Валерьевна, Охотниковлар Юрий Владимирович һәм Людмила Федор кызы, Чумаковлар Виктория һәм Алексей.

«Сез балаларга игелек һәм кайгыртучанлык бүләк итәсез, әхлакый нигез саласыз. Нәкъ менә сез безнең искиткеч гаиләләр өчен нигезләр тудырасыз. Рәхмәт сезгә, мәхәббәт, кайгыртуны һәм игелеклелек, рәхмәт, сез бар. Ата-аналарга һәм балаларга сәламәтлек, тынычлык, иминлек, гаиләләрдә үзара аңлашу телим. Барысына да бәхет», - диде Надежда Попкова.

Сүз уңаеннан, үсеп килүче буынга мондый чараларда яшь Яңа Чишмәлеләргә паспортлар тапшыру күркәм традициягә әйләнде. Менә бүген дә 8 бала үзенең төп документын –Россия Федерациясе гражданины паспортын алды.

#Яңа Чишмә муниципаль районы