Яңа Чишмә муниципаль районы башлыгы Вячеслав Козловның Халыкара Гаилә көне белән котлавы

2021 елның 15 мае, шимбә

Хөрмәтле Яңа Чишмәлеләр!

Сезне чын күңелдән искиткеч бәйрәм-Халыкара гаилә көне белән котлыйм!

Гаилә-ул безнең һәрберебез өчен генә түгел, ә бөтен дәүләт өчен дә таяныч һәм яклау. Аның төп максаты-балалар туу һәм тәрбияләү. Гаиләдә бала укый постигать серләре арасында аралашу, укый, мәхәббәт һәм кайгыртучанлык. Аның аша буыннан-буынга зирәклек һәм белем тапшырыла.

Һәр адымыбызда, һәр яңа көн эшендә-өйдә тынычлыкны, тынычлыкны һәм иминлекне саклап калу, балаларны максатчан, белемле һәм ярдәмчел кешеләр итеп үстерү омтылышы – Бу «тыл " ның ышанычлылыгы - безнең куелган бурычларны тормышка ашыру өчен көч, илһам һәм энергия чыганагы.

Яңа Чишмә районының социаль сәясәте дә ныклы гаилә нигезләрен формалаштыруга һәм гаилә институтын ныгытуга юнәлдерелгән.

Бу бәйрәм көнендә барлык гаиләләргә дә тагын да ныграк булуларын, мәхәббәтләрен еллар аша кичерүләрен һәм һәр көнне аларның бер-берсенә иң якын кешеләр булуларын истә тотуларын телим! Һәр гаиләдә тынычлык, игелек һәм мәхәббәт хөкем сөрсен! Сезгә бәхет, сәламәтлек һәм иртәгәсе көнгә ышаныч, кадерле Яңа Чишмәлеләр!