Хөрмәтле Яңа Чишмәлеләр! Сезне чын күңелдән Ватанны саклаучылар көне белән котлыйм!

2021 елның 23 феврале, сишәмбе

Ватанны саклаучылар көне-чын мәгънәсендә бөтенхалык бәйрәме. Бу көнне без Бөек Ватан сугышы ветераннарына һәм ир-атларга, бүген тыныч тормыш сагында торган погонлы кешеләргә, хәрби частьтән туганнары һәм яраткан хәбәрчеләр көтеп торган кешеләргә хөрмәтебезне белдерәбез.

Шулай ук без барлык интернационалист сугышчыларга хөрмәт күрсәтәбез һәм үзләренең туганнарын һәм якыннарын хәрби конфликтларда югалтучылар белән зур югалтуларыбызны уртаклашабыз.

23 февраль - чын ир-егетләр бәйрәме. Һәрвакыт ир-атларда иң беренче чиратта кыюлык, көч, үз гаиләсе турында кайгырту, Ватанны саклау кадерләнә. Бүген бу сыйфатларның барысы да элеккеге әһәмиятен югалтмады һәм кешелек дөньясының һәр вәкиле бу хакта истә тотарга тиеш.

Мин гражданнар тормышында да намус белән, Ватанга намус белән хезмәт итүне дәвам итүчеләргә, районыбыз үсешенә, илебезнең оборона сәләтен һәм куәтен ныгытуга зур өлеш кертүчеләргә зур рәхмәтемне белдерәм.

Россия сакчыларының хәзерге буыны - үз әтиләренең һәм бабаларының лаеклы варислары, дип ышанам.

Барлык Ватанны саклаучыларны һәм аларның гаиләләрен бәйрәм белән котлыйм!

Бу исемне горур итеп йөртүебезне, буыннан-буынга Ватанга бетмәс-төкәнмәс мәхәббәтне тапшыруыбызны телим. Сезгә чын күңелдән нык сәламәтлек, тынычлык һәм иминлек, гаилә бәхете, эшегездә һәм хәрби хезмәтегездә зур уңышлар, бетмәс-төкәнмәс энергия һәм оптимизм телим!

Яңа Чишмә муниципаль районы башлыгы Вячеслав Козлов.