2021 елның 26 гыйнвары, сишәмбе

Андреевка авылында бүген авылның үсешенә битараф булмаган актив кешеләр җыелды. Петропавловка авыл җирлеге башлыгының еллык отчеты очрашуга сәбәп булды. Халык белән очрашуга Яңа Чишмә районы башлыгы Вячеслав Козлов килде.
Петропавловка авыл җирлеге башлыгы Дмитрий Никитин бер ел эчендә башкарылган эшләр турында сөйләде. Узган ел 225,5 мең сум акча җыелган, тагын 902,0 мең сум республика бюджетыннан алынган. Бу акчалар халык өчен мөһим социаль проблемаларны хәл итүгә, әйтик, юлларны кышкы чорда кардан чистартуга юнәлдерелгән. Андреевка авылында яшәүчеләр яхшы эшләре өчен рәхмәт сүзләре әйттеләр, авыл юллары һәрвакыт чистартылды.
Авыл җирлегендә урамнарны яктырту белән проблема юк, өч ел эчендә Краснореченская урамы-500 м, яр буе урамы-1411м, Совет урамы-1008м су трассасы яңартылды.  Янгын куркынычсызлыгы, төзекләндерү, җәмәгать эшчәнлеге бу хакта авыл җирлеге башлыгы хәбәр итеп кенә калмый.
"Гражданнар белән очрашулар барышында без һәр конкрет җирлек халкын борчый торган мөһим проблемалар турында сөйләшәбез. Бергә без авыл халкы яхшырак һәм уңайлырак яшәсен өчен, авылларыбыз чистарак һәм уңайлырак булсын өчен нәрсә һәм ничек үзгәртергә кирәклеген хәл итәбез. Минем өчен, район җитәкчесе буларак, киләчәктә эштә дөрес өстенлекләрне билгеләү өчен, проблемаларыгыз турында ишетү мөһим", - дип мөрәҗәгать итте җыелганнарга район башлыгы Вячеслав Козлов.
Вячеслав Козлов халыкка районның икътисадый һәм социаль үсеше, беренчел бурычларны хәл итү һәм киләчәккә планнар турында сөйләде.
Актив диалог барышында халык район җитәкчесенә агымдагы эшләр һәм перспективаларга кагылышлы барлык кызыксындырган сорауларны бирде. Мәсәлән, бердәнбер кибеттә акчасыз исәп-хисап ясалса, халыкка күпкә уңайлырак булыр иде.
Андреевка авылында очрашу авыл халкы белән соңгы очрашу булды, мондый очрашулар һәр җирлектә узды. Шулай итеп, халыкның «беренче телдән» мәгълүмат алу һәм турыдан-туры үзләрен борчыган сорауларны бирү мөмкинлеге бар иде.