Иминләштерүчеләр белән Семинар

2021 елның 20 гыйнвары, чәршәмбе

Иминләштерүчеләр белән Семинар

2020 елның 20 гыйнварында Яңа Чишмә районы Советының зур залында Россия Пенсия фондының клиентлар хезмәте тарафыннан оештырылган иминләштерүчеләр белән семинар узды. Семинарга барлыгы 70тән артык бухгалтер һәм кадрлар эше алып баручы белгеч килде.

Киңәшмәне район башкарма комитеты җитәкчесенең икътисад буенча урынбасары Луиза Исхакова ачты һәм «Слобода» ҖЧҖ - Яңа Чишмә СОМ заводы - «2020 ел өчен мәҗбүри пенсия иминияте буенча иң яхшы иминләштерүче» Татарстан Республикасы буенча РПФ бүлегенең Рәхмәт хатын тапшырды.

Клиентлар хезмәте җитәкчесе Лилия Хиразева, җиңүчеләр арасында беренче тапкыр Яңа Чишмә районы иминиятләштерүчесе билгеләп үтелүен билгеләп үтте. Конкурсантларны иминият взносларын вакытында түләү, ПФРга хисап тапшыру һәм пенсия законнарын бозу фактлары булмау кебек күрсәткечләр буенча бәяләделәр.

Ташламалы стаж буенча белгеч Нина Пузикова мәктәп директорлары һәм балалар бакчалары мөдирләренең игътибарын пенсия хокукын сыйфатлы бәяләү һәм пенсияне үз вакытында билгеләү, шулай ук хезмәткәрләрнең пенсия хокукларын кысрыклау максатыннан эчке приказларны дөрес рәсмиләштерү өчен үз хезмәткәрләренә документларның электрон пакетын оператив җибәрү кирәклегенә юнәлтте.

Персонификацияләнгән исәпкә алу белгече Наталья Мурзина катнашучыларга 2021 елның 1 мартына кадәр СЗВ-стаж формасы буенча 2020 ел өчен ПФРга хисап тапшыру сроклары, шулай ук 2021 елда СЗВ-мның айлык хисаплылыгы турында сөйләде, шулай ук электрон хезмәт кенәгәләре – СЗВ-ТД буенча хисап тапшыру тәртибе һәм сроклары турында сөйләде.