2021 елның 19 гыйнвары, сишәмбе

2020 елда Яңа Чишмә районы халкына социаль ярдәм күрсәтү өчен 57 млн. сумнан артык акча тотылган. Районның 5805 кешесе социаль ярдәм алды. Әлеге мәгълүматларны бүген районның социаль яклау бүлеге начальнигы Наталья Гурьева атна саен үткәрелә торган «Эшлекле дүшәмбе» киңәшмәсендә җиткерде, аны район башлыгы Вячеслав Козлов алып барды.
Наталья Гурьева киңәшмәдә бүлекнең 2020 елдагы эше һәм 2021 елга бурычлар турында хисап белән чыгыш ясады.
Халыкны эш белән тәэмин итү үзәге директоры Резедә Хөснуллина 2020 нче елда эш белән тәэмин итү Үзәге эше турында хәбәр итте, 2021 нче елның 1 нче гыйнварына мәшгульлек үзәгендә 46 эшсез граждан исәптә тора, эшсезлек дәрәҗәсе узган ел белән чагыштырганда 0,67% тәшкил итә. Барлыгы 2020 елда мәшгульлек үзәгенә дәүләт хезмәте сорап 373 граждан мөрәҗәгать иткән. Гаризаларның күбесе 331е «Россиядә эш " порталы аша бирелгән.
Биредә шулай ук «Кайгырту» үзәге эше һәм терлекчелек өлкәсендәге агымдагы вәзгыять турында фикер алыштылар.
Киңәшмәгә йомгак ясап, район башлыгы Вячеслав Козлов коллегалар алдына агымдагы эш атнасына өстенлекле бурычлар куйды:
1. Бу атнада район авыл хуҗалыгы формированиеләре җитәкчеләре белән киңәшмә үткәрергә һәм 2020 елга уртак эшкә йомгак ясарга. Мөһим мәсьәләләр буенча фикер алышу һәм 2021 елга бурычлар билгеләү.
2. Яшьләр бүлеге район яшьләре белән очрашулар оештырырга һәм үткәрергә, аларда район территориясендә яшьләр өчен булган һәм гамәлдә булган программалар турында сөйләргә тиеш.
3. Атна дәвамында барлык авыл җирлекләрендә дә контейнер мәйданчыклары кардан чистартылырга тиеш.
4. Районда авыл җирлекләре Советларының отчет утырышлары һәм хезмәт коллективлары белән очрашулар дәвам итә, Вячеслав Козлов әлеге очрашулар барышында халык биргән барлык сорауларны шәхсән үзе контрольдә тота. Нинди дә булса зур кертемнәр таләп итмәүчеләр якын арада бетерергә тырышалар.
5. Районара автобус рейслары маршрутлары графигы турында халык фикерен белергә кирәк.