20 гыйнварда " республика йөзләре. Татарстанның Беренче Президенты Минтимер Шәрип Улы Шәймиев»

2021 елның 19 гыйнвары, сишәмбе

2021 елның 20 гыйнварыннан "Россия - минем тарих" мультимедиа тарихи паркында 1 нче павильонда «йөзләр " күргәзмәсе эшли башлаячак. Татарстанның Беренче Президенты Минтимер Шәрип Улы Шәймиев».

Интерактив күргәзмә Минтимер Шәймиевнең Президент вазифасында иҗтимагый - сәяси, мәдәни һәм икътисадый аспектлары белән таныштырачак фото - һәм видео-материаллар белән таныштырачак.

Мультимедиа паркының 1 нче павильонында материаллар 26 залда урнаштырылачак, алар 3 вакытлы темага: 90 нчы, 00 нче һәм 10 нчы елларга бүленгән.

Шулай ук Татарстан Республикасы Милли музее, Татарстан Республикасы дәүләтчелеге тарихы музее, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы музее, республиканың Беренче Президенты эшчәнлеге белән бәйле экспонатлар тәкъдим ителәчәк.

Күргәзмәнең тантаналы ачылышы 20 гыйнварда 09:00 сәгатьтә "Россия - минем тарихым" мультимедиа тарихи паркы, 1 нче Павильон (Казан шәһәре, Оренбург тракты, 8) адресы буенча узачак.

Күргәзмә 2021 елның 30 гыйнварына кадәр эшләячәк.