Вячеслав Козлов район хастаханәсе коллективы белән очрашты.

2021 елның 15 гыйнвары, җомга

Вячеслав Козлов район хастаханәсе коллективы белән очрашты.
Очрашу башында баш табиб вазифаларын башкаручы Наталья Роменская коллегалары алдында оешманың узган елдагы эшчәнлеге турында хисап тотты. Шулай итеп, 2020 елда хастаханә коллективы 4 яңа табиб белән тулыланды. Уңайлы шартлар тудыру өчен медицина хезмәткәрләре өчен хезмәт торагы сатып алынды, Яңа Иванай авылында ФАП төзелде.
"Кешеләр белән диалогтан башка" якты киләчәк " юк, мин, минем урынбасарларым ел саен район хезмәт коллективларына чыгалар. Сорауларга җавап бирергә, дәгъваларны тыңларга, аңлатырга - әгәр бу кирәк булачак. Минемчә, бүген дә бездә бик яхшы ачыктан-ачык сөйләшү булачак. Бигрәк тә сезне үпкәләмәвегезне сорыйм. Әгәр дә Сез хакимият органнары эшчәнлегеннән канәгать түгел икән, Сорауларыгыз барлыкка килде-безгә мөрәҗәгать итегез.»- дип мөрәҗәгать итте район башлыгы Вячеслав Козлов залда утыручыларга.
Вячеслав Козлов үз чыгышында бу ел эчендә башкарылган эшләр, районның социаль-икътисади күрсәткечләренә ирешүе, 2021 елда Яңа Чишмәлеләрне нинди проектлар тормышка ашырасы һәм нинди үзгәрешләр көтүе турында кыскача гына сөйләргә тырышты.
Вячеслав Козлов медикларга фидакарь хезмәтләре өчен рәхмәт белдерде:- бу ел безнең барыбыз өчен дә бик катлаулы булды, ләкин пандемия чорында сезгә-медицина хезмәткәрләренә аеруча авыр туры килде. Сез бу мәкерле инфекциягә каршы көрәштә алдынгы булып чыктыгыз. Бу вакыт эчендә медицина хезмәткәрләренең эше бер генә секундка да туктап тормады. Күп еллар дәвамында сез кешелек мөмкинлекләре чигендә эшлисез, үзегез һәм туганнарыгыз турында еш онытасыз.»
Очрашу барышында сораулар бирелде, аерым алганда, эштән соң өйгә барып җитү уңайлырак булсын өчен, районара маршрутның кичке рейсы вакытын яңадан карау.
Вячеслав Козлов бу тәкъдимне карарга һәм вакытка төзәтмәләр кертергә кушты.