Әниләр көне алдыннан район хатын-кызлар советы рәисе Надежда Попкова Черемухово авылыннан басылып чыккан гаиләдә булды.

2020 елның 28 ноябре, шимбә

Әниләр көне алдыннан район хатын-кызлар советы рәисе Надежда Попкова Черемухово авылында яшәүче халыклар гаиләсендә булды.
Кичә район хатын-кызлар Советы һәм «Мәрхәмәт-Милосердие " хатын-кыз депутатлар район берләшмәсе рәисе Надежда Попкова Яңа Чишмә районында яшәүче 25 яшькә кадәрге, авылда яшәүче, гаиләдә беренче бала туган яшь әниләргә республика социаль түләүләрен алучы 100 яшьлек юбилейда булды. Ул-Черемухово Бистәсендә яшәүче Публикова Татьяна Николаевна. Яшь әнигә республика бюджетыннан бер тапкыр бирелә торган 50 мең сум күләмендә сертификат тапшырдылар.
Надежда Попкова яшь әнине Татьяна Публикованы улы Егор туу белән котлады һәм бүләкләр тапшырды.
ТР Хөкүмәте карары нигезендә, 25 яшьтән кечерәк булган хатын - кызларга беренче бала туган өчен-50 мең сум, ә 29 яшьтән кечерәк авылда яшәүче хатын-кызларга инде өченче һәм аннан соңгы бала туганда-100 мең сум акча түләнә. Бер тапкыр бирелә торган акчаны авыл җирлегендә кимендә өч ел яшәүче яшь әниләр генә алачак.