Район башлыгы Вячеслав Козлов гаиләсен 50 ел бергә гомер итүләре белән Чаллы авылыннан Әхмәтшиннар гаиләсе котлады.

2020 елның 28 ноябре, шимбә

Әхмәтшин Рәшит Гали улы - бөтен хезмәт эшчәнлеген туган колхозына багышлаган, терлекче булып эшләгән. Гомуми хезмәт стажы 40 елга якын. Аның яраткан хатыны – Әхмәтшина Рәсимә Насыйбулла кызы - авыл хезмәткәренең хатыны, димәк, аның ярдәме, йомшак, яраткан, ачык йөрәкле, күңелле бозау караучы булып эшләгән.
Юбилярлар озын гомер кичерделәр, матур балалар, оныклар тәрбияләп үстергәннәр, 50 елдан соң алар шундый ук бәхетле һәм сөючәннәр. Аларның гаилә идиллиясе-мәхәббәт һәм үзара хөрмәт үрнәге, ул ышаныч, сабырлык, аңлау һәм бер-берсенә ярдәм итүгә нигезләнә.
Вячеслав Козлов парны нык юбилее белән котладылар, гармония, тынычлык, бәхет һәм сүнмәс мәхәббәт теләделәр, чәчәкләр һәм бүләкләр тапшырдылар, шулай ук гаилә парына ТАССРның 100 еллыгы уңаеннан истәлекле билге тапшырды, районның терлекчелек өлкәсендә бәяләп бетергесез өлеше өчен.
«Сез үрнәк алырлык үрнәк, без барыбыз да Сезнең белән горурланабыз һәм сезнең мәхәббәт җылысын, элеккеге кебек үк, җылысын, көч һәм энергия бирүен телибез. Сезнең йөрәкләрегез унисонга сугылсын, нык сәламәтлек булсын, ә янәшәгездә һәрвакыт игътибарлы, кайгыртучан балалар һәм оныклар булсын», - дип теләде ирле-хатынлы Вячеслав Козлов.
Район хатын-кызлар Советы һәм «Мәрхәмәт-Милосердие» хатын-кыз депутатлар берләшмәсе рәисе Надежда Попкова мондый данлыклы юбилей белән һәр пар да мактана алмый һәм күп еллар дәвамында иң яшерен серләрне Саклый алмый, дип билгеләп үтте. «Сез гаиләне генә түгел, ә тулы бер дөнья төзедегез. Ярты гасыр, бу әлбәттә казаныш, әмма минемчә, сез бер гасыр буе бер күңел белән ике кешегә яши алырсыз", - дип билгеләп үтте ул.
Игътибар белән сөенгән Рәшит Гали улы һәм Рәсимә Насыйбулла кызы килгән кунакларга рәхмәт әйттеләр, үзләренең тормыш юлы, балалары һәм оныклары уңышлары турында сөйләделәр.