ГТО заманча комплексы-ул ил халкын физик тәрбияләүнең программалы һәм норматив нигезе, ул массакүләм спортны үстерүгә һәм милләтне савыктыруга юнәлдерелгән

2020 елның 20 октябре, сишәмбе

ГТО комплексы 11 баскычтан тора, халыкның яшь төркемнәре нигезендә-6 яшьтән 70 яшькә кадәр һәм аннан өлкәнрәк, һәм өч дәрәҗә буенча алтын, көмеш һәм бронза туры килә торган авырлыклар
«Татарстан Республикасы Түбән Кама муниципаль районы урта гомуми белем бирү мәктәбе» МБУнең тест үзәгенә иң тәҗрибәле физкультураны яратучылар җыелды. "Өченче яшь" ГТО нормаларын тапшырырга килде. Үзләренең Хезмәткә һәм Ватанны саклауга әзер булган физик сәләтләрен тикшерүгә батырлык күрсәттеләр.
"Төп нормативлар: катнаш хәрәкәтләр, скандинавия йөреше, сыгылмалы күнегүләр».
» Асылда, пенсия яшенә җитү сәламәтлек турында уйланырга, дәртләнергә мәҗбүр итә", Яңа Чишмә районы пенсионерлары хезмәт һәм оборонага әзер булуларын исбатлады.  ГТО аркасында һәр кеше, узган елларга карамастан, үз көчләрен сынап карый һәм яңа үрләрне яулый ала.