2020 елның 25 мае, дүшәмбе

Бүген район башлыгы Вячеслав Козлов атналык «эшлекле дүшәмбе» не уздырды, анда агымдагы атнага, урынбасарлары алдында бурычлар билгеләде. Менә 5 төп тема, алар турында сөйләштеләр бүген:
1. Районда оператив хәл-ул һаман да канәгатьләнерлек, бүгенге көндә районда коронавирус йогышы авыруының яңа очраклары ачыкланмады.
2. 1 июньнән «Ландыш» балалар бакчасы капиталь ремонт өчен ябыла. Балаларны бүлү мәсьәләсен ата-аналар комитеты вәкилләре дә керергә тиешле комиссия хәл итәргә тиеш.
3. Безнең ишегалды " республика программасы кысаларында төзекләндереләчәк йортларда яшәүчеләр белән очрашу үткәрергә»
4. Авыл җирлекләре башлыкларына урыннарда һәм көн саен район оператив штабына безнең районга килгән чит шәһәрләрдән килгән гражданнар буенча мәгълүмат бирергә, шулай ук авыл җирлекләрендә билгеләнгән чикләү чаралары үтәлешен контрольдә тотарга. Бүгенге көндә полиция хезмәткәрләре тарафыннан 160 беркетмә төзелгән, чикләүләрне үтәмәгән өчен.
5.Авыл хуҗалыгына бару 2019 елда субсидия һәм грантлар алган район оешмаларында. Әлеге грантларның нинди хәлдә һәм мәҗбүри шартлары ничек үтәлә?