Хөрмәтле Яңа Чишмә районы мөселманнары!

2020 елның 24 мае, якшәмбе

Сезне чын күңелдән изге Рамазан ае тәмамлану һәм Ураза бәйрәме башлану белән котлыйм!
Якты Ураза бәйрәме изге постның төп тыюларын – рухи чистарыну, тынычлык сөючәнлек, шәфкатьлелек, изге гамәлләр кылуны гәүдәләндерә. Бу кыйммәтләр барлык традицион дини конфессияләр кешеләренә бер үк төрле якын һәм аңлаешлы.
Алар дуслыкка һәм иҗатка, игелек һәм мәрхәмәтлеккә, мохтаҗларга ярдәм итәргә өнди.

Бу бөек бәйрәмдә мин һәр йортка һәм һәр гаиләгә җылылык һәм шатлык, татулык, игелек һәм иминлек керүен телим!
Ураза бәйрәме барыбызны да рухи тынычлык һәм үз көчебезгә ышаныч белән бүләк итсен. Тормышыгыз Изге эшлер һем гамеллер белен сугарылсын. Сезгә озак елларга сәламәтлек һәм бәхет, барлык изге эшләрегездә уңышлар, тынычлык һәм иминлек телим!
Яңа Чишмә муниципаль районы башлыгы Вячеслав Козлов.