2017 нче елның 14 июнендә Петропавловка АҖ территориясендәге Андреевка авылында ЛПХлары булган кешеләр белән сыерларны ясалма орлыкландыру турында сөйләштеләр .

2017 елның 15 июне, пәнҗешәмбе

12017 нче елның 14 июнендә  Петропавловка АҖ территориясендәге Андреевка авылында  ЛПХлары булган кешеләр белән сыерларны ясалма орлыкландыру турында сөйләштеләр.  Халык белән очрашуда   Петропавловка БК җитәкчесе Никитин Д.С.,  Яңа Чишмә районы башлыгы урынбасары Попкова Н.И., ГБУ "Яңа Чишмә районы  Ветооешмасы" җитәкчесе- Лазарев Е.С ,  районда ясалма орлыкландыру буенча куратор Гизатуллин Х.Ш. катнашты.  Очрашуда ясалма орлыкландыру, 2017 нче елгы субсидия бирүче программалар үтәлеше, сыерлардагы   лейкоз авыруы һәм төзекләндерү эшләре.

Очрашу бик кирәкле һәм файдалы булды.