Яңа Чишмә районында коронавирус йогышы таралуга юл куймау буенча оператив штаб утырышы булды. Утырышны район башлыгы Вячеслав Козлов алып барды.

2020 елның 10 апреле, җомга

Нурлат шәһәреннән китерелгән пациентның COVID19Ы ачыкланган. Бу хакта оператив штаб утырышында Башкарма комитет җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Валентина Семеняк хәбәр итте.
Кичә Яңа Чишмә РҮХнә пневмония диагнозы куелган пациент китерелүгә бәйле рәвештә, район халкын паника колачлады. «Сарафан радиосы " бик тиз эшләде, халыкны социаль челтәрләрдә дә паника колачлады, һәр почмакта бу хакта сөйләштеләр һәм аның яңа коронавирус инфекциясе белән авыруын расладылар.
Валентина Николаевна, Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы указы нигезендә, пациентларның маршрутизациясе эшләнгән, ә атап әйткәндә: тагын 5 район кергән безнең зонада пациентларны бүлү гамәлгә ашырылган, Яңа Чишмә РҮХ терапия бүлеге, башка районнар буларак, хирургия бүлеге кебек принцип буенча, Чистай шәһәрендә Йогышлы авырулар бүлеге-бу коронавирус инфекциясе белән зарарланган кешеләрне шунда китерәчәкләр дигән сүз.
Вячеслав Козлов хокук саклау органнары фейкны беренчеләрдән булып кем таратуын, әлеге пациентның зарарлануы һәм тиешле чаралар күреләчәге турында хәбәр итте.
Районда барлыгы 8 кеше карантинда булган, бу чит илдән килгән кешеләр, бүген соңгы 2 кеше исәптән төште, 2 атна карантин тәмамланды, алар барысы да үзләрен яхшы хис итә. Шулай итеп, хәзер районда карантинлы кешеләр юк. Әмма эш көне кертелүгә бәйле рәвештә, Россиянең башка шәһәрләреннән һәм төбәкләреннән бик күп киләләр.
25 марттан 8 апрельгә кадәр район волонтерлары 771 хезмәт күрсәткән, барлыгы 61 кеше район буенча. Вячеслав Козлов волонтерларга ихлас рәхмәт сүзләрен җиткерде.
Кадерле Яңа Чишмәлеләр, без сезне үз-үзеңне изоляцияләү режимын үтәргә, үзегезне һәм якыннарыгызны куркыныч астына куймагыз.
Яңа Чишмә муниципаль районы