Район башлыгы Вячеслав Козлов авыл җирлекләрендә хисап сессияләрендә бирелгән сорауларны үз контролендә тота.

2020 елның 21 гыйнвары, сишәмбе

Ул билгеләп үткәнчә, иң еш бирелә торган сораулар-Сәламәтлек саклау, Пенсия фонды, ТКХ өлкәсенә кагылышлы.

»Зур чыгымнар таләп ителми торган җитәкчеләрдән халыкка кичекмәстән җаваплар һәм аңлатмалар бирүләрен сорыйм,-диде Вячеслав Козлов, атналык иртәнге киңәшмә үткәргән район оешма-предприятиеләре җитәкчеләренә мөрәҗәгать итеп.

Биредә үк район башлыгы Вячеслав Козлов Төлкеләр һәм этләр ату буенча узган ел статистикасын яңгыратты. Шулай итеп, 2019 елда район буенча 288 төлке һәм 472 эт атылды.
» Бу юнәлештә предмет белән эшләргә һәм бүгенге көндә аучылар эшен көчәйтергә кирәк", - дип шәрехләде Вячеслав Козлов.

Язгы кыр эшләренә әзерлекне оештыру турында районның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Леонид Богомолов сөйләде.
Шулай итеп, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы боерыгы нигезендә, 1 апрельгә кадәр техниканы 2020 елгы кыр эшләренә әзерләү буенча эшләр тәмамланырга тиеш.:
чәчү һәм туфрак эшкәртү машиналарының торышы
▪️трактор
2020 елның 13 гыйнварына район территориясендә 309 берәмлек трактор бар - 37 % ремонтланган;
15 чәчү комплексы ремонтланды-10%;
171 берәмлек чәчкеч-25% ремонтланган.
Культиваторлар 184 берәмлек ремонтланган -24%;
Тырмалау 3960 берәмлек -40% ремонтланган.
Шулай ук 2019 елда 42 миллион сумлык яңа техника һәм җиһазлар сатып алынган. Болар-5 ашлык җыю комбайны, 7 трактор, 2 чәчү комплексы.

Бүген» эшлекле дүшәмбе " дә социаль блокның 2019 елгы эшенә йомгак ясадылар.
Бу хакта без җентекләп язарбыз, яңалыкларыбызны күзәтегез.
Яңа Чишмә районы