Яңа Чишмә районы авылларында яшәүчеләр кибетләрдәге банк карталары буенча акчаны ала алачак.

2019 елның 7 декабре, шимбә

Проектка кушылачак сәүдә нокталары банк түләү агентларына әверелә (БПА).

Авылда яшәүче кеше агентка килергә һәм барлык кирәкле операцияләрне башкарырга мөмкин.
Беренче, барысы да кызыксындыра, - бу алырга кулдагы. Бу хезмәт халык өчен бушлай булачак. Шулай итеп, банклар офислары булмаган территорияләрдә үзләренең урынын киңәйтә.

"Бурыч – финанс хезмәтләре базарын бизнес өчен дә, халык өчен дә үтемлерәк итү. Хәзерге вакытта район халкының да заманча финанс хезмәтләре, сервисларына ихтыяҗ көннән-көн арта бара. Без күрәбез, хәзер омтыла, бу ихтыяҗны канәгатьләндерергә. Бу агентлар булачак кешеләр һәм эшмәкәрләр өчен дә отышлы.»- дип шәрехләде район башлыгы Вячеслав Козлов.

Безнең районда мондый проектка беренче булып кушылучылар - Зирекле авылыннан Идиатуллина Эльмира, ул «Сбербанк»агенты булды. Мондый агентлар безнең районда күбрәк булыр һәм кече авылларда төрле банкларның булуы авылның һәр кешесе өчен уңайлы булыр дип ышанабыз. #Яңа Чишмә районы