Казанда рус теле һәм әдәбияты укытучылары Форумы узды

2019 елның 15 ноябре, җомга

2019 елның 15 ноябрендә Казан шәһәре Совет районының 93-нче гимназиясе базасында Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән Министрлыгы җитәкчелеге астында «рус теле», «Рус Теле», «Рус теле», "әдәбият" фәннәре буенча район методик берләшмәләре җитәкчеләре һәм укытучылары Форумы узды. Форум эшендә 250дән артык укытучы, шул исәптән 4 Яңа Чишмә районы укытучысы, мәктәп җитәкчеләре һәм район методик берләшмәләре җитәкчеләре, Казан (Идел буе) федераль университеты һәм Казан дәүләт мәдәният институты укытучылары, уку-укыту әдәбиятының әйдәүче нәшриятлары методистлары, иҗтимагый оешмалар вәкилләре катнашты.

Форумда катнашучылар рус теле һәм әдәбияты буенча дәүләт йомгаклау аттестациясенә нәтиҗә ясадылар, рус телен һәм әдәбиятын укыту Концепциясен тормышка ашыру, рус этномәдәни юнәлеше булган мәктәпләрне үстерү, рус теле һәм әдәбияты буенча олимпиадаларга әзерлек һәм проект эшчәнлеген оештыру, яңа укыту-методик комплектларын куллану мәсьәләләре буенча фикер алыштылар.