Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районында түләүсез юридик ярдәм күрсәтү көне

2019 елның 23 октябре, чәршәмбе

2019 елның 24 октябрендә Татарстан Республикасы Яңа Чишмә муниципаль районының Яңа Чишмә авылында һәм Зирекле авылында Халыкка түләүсез юридик ярдәм күрсәтеләчәк.

Гражданнарга хокукый мәсьәләләр буенча консультация бирү максатларында Россия юристлары Ассоциациясенең Татарстан төбәк бүлеге, Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгы белән берлектә, министрлыклар, ведомстволар һәм оешмалар белгечләреннән, аерым алганда, мобиль мәгълүмати-консультация төркеме формалаштырылды:

Татарстан Республикасы Президенты Аппараты, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Аппараты, Татарстан Республикасы Конституция суды Аппараты, Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы, Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгы, Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы, Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы, Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләр Советы, Россия Федерациясе Юстиция министрлыгының Татарстан Республикасы буенча идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Федераль салым хезмәте идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Россия Федерациясе Пенсия фонды бүлеге, Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Аппараты, Татарстан Республикасы Адвокатлар палатасы, Татарстан Республикасы Нотариаль палатасы.

Татарстан Республикасы халкына түләүсез юридик ярдәм күрсәтү чараларын әзерләү һәм оештыру Россия Федерациясе Президенты грантының Президент грантлары Фонды тарафыннан бирелгән граждан җәмгыятен үстерүгә бирелгән акчалары исәбеннән гамәлгә ашырыла.

Гражданнарга консультация биреләчәк:

- Яңа Чишмә авылында, 24.10.2019 ел, 10:00 сәгатьтән 12:00 сәгатькә кадәр түбәндәге адрес буенча: Яңа Чишмә авылы, Ленин ур., 6 йорт, «Олимп " УСЗ»;

- Зирекле авылында 24.10.2019 ел 13:30 сәгатьтән 15:00 сәгатькә кадәр түбәндәге адрес буенча: Ленин ур., 53, авыл мәдәният йорты